Na piątkę z Wołowem

• autor: par020391, 2014-11-23 19:25

Juniorzy starsi wygrali w ostatnim meczu rundy jesiennej 5-0 z zespołem MKP II Wołów. Szczegóły w rozwinięciu

Galeria zdjęć

polonia-wroclaw-mkp-wolow-juniorzy--5957372.jpg polonia-wroclaw-mkp-wolow-juniorzy--5957374.jpg polonia-wroclaw-mkp-wolow-juniorzy--5957375.jpg

Od samego początku wiadomo było, że mecz z Wołowem będzie należał do tych, których poprostu przegrać nie wypada. Zespół MKP korzysta głównie z usług rocznika 99. W dziesięciu spotkaniach zdobył tylko jeden punkt i tym samym plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli. Z drugiej strony Polonia była tego dnia słabsza kadrowo niż zwykle. W porównaniu z ostatnim pojedynkiem brakowało m. in. zawieszonych za kartki Daniela Czarnieckiego i dyscyplinarnie Piotra Chabrewicza oraz chorego Pawła Parczyka. Przejdźmy jednak do samej gry.

Pierwsze pięć minut meczu to tzw. badanie na co stać zawodników przyjezdnych. Od piątej minuty nasi zawodnicy wyraźnie ruszyli do przodu i jak łatwo można było przewidzieć zdominowali rywala na jego własnej połowie. Taka gra przyniosła bramkę w 13', kiedy to rzut rożny wykonywał Daniel Kejdrowski, a w zamieszaniu najlepiej odnalazł się Marcin Kwiatkowski i pewnie umieścił piłkę w siatce. Chwilę później było już 2-0. Autorem całej akcji był sam Kejdrowski. Popisał się dobrym odbiorem, minięciem dwóch rywali i precyzyjnym strzałem z bliskiej odległości. W 21. minucie padł trzeci gol. Piłkę od tyłu wprowadził Daniel Chądzyński podaniem do Tomasza Cholewińskiego. Nasz pomocnik zdecydował się na strzał z około 25 metrów, a piłka ku zdziwieniu wszystkich znalazła drogę do bramki pod pachą bramkarza, który popełnił w tej sytuacji błąd. W 39' na listę strzelców po raz drugi mógł dopisać się Kwiatkowski, ale po ładnym rozegraniu z Kejdrowskim i Jakubem Ziębą przegrał pojedynek z bramkarzem.

Na drugą połowę poloniści wyszli zmotywowani trzybramkowym prowadzeniem i liczyli na kontynuację dobrej gry. Z ciekawszych sytuacji możemy odnotować strzał Zięby, który obronił golkiper i dwie bramki Cholewińskiego. Pierwsza z nich padła w 73'. Najpierw swoich sił próbował Zięba, ale futbolówka po rykoszenie spadła pod nogi Cholewińskiego, który tym razem poprawił wykonanie strzału kolegi i nie dał szans bramkarzowi, zdobywając ładnego gola. Na pięć minut przed końcem meczu akcję bokiem przeprowadził Wojciech Gniewek. Podał do środka, a piłkę przepuścił Patryk Hałas. Tam po raz kolejny znalazł się Cholewiński i ponownie ładnym strzałem wykończył to, co zaczęli jego koledzy. Spotkania w pełnym zdrowiu nie dokończył niestety Filip Tyński ze względu na ból pleców. Udany powrót na boisko po długiej nieobecności zaliczył za to Krzysztof Stasik. Pierwszemu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a drugiego witamy znów w załodze.

Juniorzy starsi Polonii Wrocław zakończyli rundę jesienną okazałym zwycięstwem i uplasowali się na trzecim miejscu w ligowej tabeli ze stratą pięciu punktów do drugiego Brzegu Dolnego i siedmiu oczek do pierwszego Plonu Gądkowice. Patrząc na potencjał zespołu szkoda przede wszystkim zremisowanych spotkań, które pozostawiają największy niedosyt, ale jest to sygnał dla naszych młodych zawodników do dalszej ciężkiej pracy w zimie.

Polonia Wrocław - MKP Wołów 5-0 (3-0)

bramki dla Polonii strzelali: Kwiatkowski, Kejdrowski, Cholewiński x3

Polonia wystąpiła w składzie - Bednarek, Chądzyński, Korsak, Ziemblicki, Cyrkiel, Bielaszka (46' Tyński, 55' Hałas), Cholewiński, Zięba (80' Stasik), Gniewek, Kejdrowski, Kwiatkowski Trener: Przemysław Parus

żółtych kartek brak, za co zawodnikom serdecznie dziękujemy :)