12-2017

Trochę spóźniony opis i film z Brożca

• autor: mondragon, 2014-11-25 09:50

Oczywiście kilka pytań do sędziego 1,38 minuta filmu faul na naszym zawodniku wychodzącym sam na sam z bramkarzem jaki kolor kartki?. Nie mamy ujęcie niestety ale pierwszy karny dla Brożca brak kontaktu bramkarza z zawodnikiem czy to jest karny.Drugi karny dla Brożca, nasz bramkarz łapie piłkę zostaje zaatakowany traci równowagę i wypuszcza piłkę to nie jest faul?

Opis w rozwinięciu:

W sobotę na obiekcie w Brożcu, odbył się ostatni mecz rundy jesiennej, pomiędzy liderującym LKS-em a Polonią Wrocław. Goście, którzy ostatnio mięli dobra passę i lider rozgrywek, który nie zaznał jeszcze porażki. Taki zestaw gwarantował emocje. Już w 1 minucie groźnie pod bramka Brożca było po strzale Koreckiego, ale bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć. Sześć minut później ponownie akcja Polonii, Chodorowski idealnie podał między obrońców do Dziubczyńskiego, ten wyprzedził rywala i... został ścięty tuż przed polem karnym. Żółta kartka i rzut wolny, który jednak broni golkiper gospodarzy. W 14 minucie pierwszy strzał piłkarzy Brożca, z ok 25 metrów, mocny ale niecelny. W odpowiedzi, Dziubczyński z 20 metrów uderza minimalnie nad poprzeczką. Za chwilę Grabski notuje przechwyt piłki, dośrodkowuje w pole karne do Koreckiego, którego w ostatniej chwili uprzedza golkiper Brożca. W 20 minucie, ma miejsce dość kontrowersyjna sytuacja. Kontratak gospodarzy, napastnik wbiega w pole karne, wypuszcza piłkę w bok przed Nawłoką i pada. Arbiter karze bramkarza Polonii żółtą kartką i dyktuje jedenastkę. Próbę nerwów wygrywa jednak Nawłoka i w dalszym ciągu wynik jest bezbramkowy. W odpowiedzi indywidualna akcja Krzysztonia, który mija dwóch rywali, podaje w pole karne do Koreckiego, którego strzał zostaje jednak zablokowany. W 28 minucie strzał napastnika gospodarzy z ok 15 metrów mija bramkę. Kilka minut później składna akcja polonistów. Grabski dośrodkowuje do Koreckiego, ten odgrywa do wbiegającego Marca, który, nieatakowany, z 5 metrów nie trafia w bramkę. To była 200% sytuacja. W futbolu mówi się, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i za chwilę doświadczyli tego goście. Doskonała indywidualna akcja napastnika Brożca, silny strzał z ok 14 metrów i 1-0. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 1-0 dla gospodarzy.
Po zmianie stron najpierw piłkarze Brożca strzelali z okolic pola karnego, jednak niecelnie, potem przeprowadzili kontrę zakończoną uderzeniem w boczną siatkę. W odpowiedzi akcja Ogórek-Grabski-Korecki, jednak ten ostatni był na spalonym. W 62 minucie kolejna dość kontrowersyjna sytuacja. Nawłoka na ok 14 metrze wyskakuje do piłki, chwyta ją, jednocześnie do piłki skacze zawodnik gospodarzy i zderza się z bramkarzem Polonii, który wypuszcza piłkę z rąk. Ta spada pod nogi Krzysztonia, który przekonany o faulu na swoim bramkarzu, za późno reaguje i trafia w nogę atakującego napastnika LKS-u. Rzut karny i 2-0 dla gospodarzy. Za moment w szeregach Polonii dochodzi do podwójnej zmiany. Na placu gry pojawiają się Szymczak i Fernando Orozco Bajo. W 68 minucie właśnie Fernando, sprytnym strzałem dobija uderzenie Chodorowskiego i zdobywa  swojego pierwszego gola w barwach Polonii i tym samym bramkę kontaktową. Za chwilę Szymczak huknął z dystansu, jednak nad bramką. W rewanżu goście dwukrotnie mogli podwyższyć rezultat, ale najpierw trafili w poprzeczkę a później Nawłoka nie dał się pokonać. W samej końcówce najpierw Szymczak dośrodkował w pole karne, ale główka Grabskiego minęła bramkę a tuż przed gwizdkiem końcowym, jeszcze Malec mógł się pokusić o wyrównującą bramkę, jednak również jego strzał głową był za mało precyzyjny.

Skład Polonii: Nawłoka, Ogórek, Moniuszko, Krzysztoń (75 min Malec), Marzec (65 min Szymczak), Dziubczyński, Grabski, Korecki (65 min Fernando Orozo Bajo), Chodorowski, Stasiak

Bramki:
1-0 38 min
2-0 63 min rzut karny
2-1 68 min Fernando Orozco Bajo

Jacek Opałka - trener Polonii Wrocław:
"Gratuluję gospodarzom wygranej. Widoczna jest systematyczna praca trenera i również jej efekty. To nie przypadek, że ten zespół nie zaznał w tej rundzie ani jednej porażki. Sądzę, że dzisiejszy mecz był naprawdę na niezłym poziomie. Było przyzwoite tempo, zaangażowanie, walka, przemyślane akcje. Były również emocje. Wynik końcowy mógł być równie dobrze na naszą korzyść, ale dziś gospodarze byli lepsi. Szkoda, że nie wywalczyliśmy choćby punku, bo sytuacje do zdobycia bramki były. Cóż, taki jest jednak sport".

autor: fryzjer12 2014-12-03 18:56:12

Profil fryzjer12 w Futbolowo Nas też tam sędziowie przekręcili Panowie.
Pozdrawiam Galactikos