Drugi sparing seniorów za nami.

• autor: mondragon, 2015-01-19 13:40
W sobotę na ul. Sztabowej pierwszy zespol Polonii rozegrał mecz sparingowy z Błękitnymi Siedlce, drużyna aspirująca do awansu do kl. A. Pierwsze połowa była dość wyrównana. Goście najbliżej zdobycia gola byli po uderzeniu z rzutu wolnego, który trafił w słupek oraz po rajdzie prawoskrzydłowego, zakończonego minimalnie niecelnym strzałem. Poloniści również mieli swoje sytuacje. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Chodorowskiego i zgraniu głowa Koreckiego w idealnej sytuacji znalazł się jeden z testowanych zawodników, ale przestrzelili z 4 metrów. Potem Korecki, po podaniu Ogórka, znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek. Po chwili, po rzucie rożnym, Michułka główkuję, ale bramkarz gości łapie piłkę. Wreszcie pada bramka. Lipiński dokładnie podaje na głowę Koreckiemu, a ten umieszcza piłkę w siatce. Potem, jeszcze Dziubczyński uderzył kąśliwie z ok 22 metrów a za moment faul na Koreckim i rzut karny. Grabski, wykonał go jednak niezbyt dobrze i bramkarz ten strzał obronił. W drugiej połowie, mecz również był dość wyrównany. W szeregach Polonii na boisku pojawiła sie prawie druga 11-tka i spisała się przyzwoicie. Nasi zawodnicy zdobyli 4 gole (zawodnicy testowani), ale stracili tez 2. Końcowy wynik 5-2.

W składzie Polonii: Nawłoka, Parus, Ogorek, Michułka, Moniuszko, Chodorowski, Krzyszton, Grabski, Pasek, Korecki, Dziubczyński, Lipiński, Stasiak, Targoni, Fernando Orozco Bajo oraz 5 testowanych zawodnikow.

Jacek Opałka - trener Polonii Wrocław:
"Okres przygotowawczy tak naprawdę dopiero wchodzi w bardziej intensywna fazę, jednak chce grać jak najwięcej sparingów, gdyż w każdym z nich chce zwracać uwagę i akcentować poszczególne elementy, które maja jak najlepiej funkcjonować w trakcie meczów ligowych. Dziś to kolejna jednostka treningowa ale z konkretnymi zadaniami. Nasz przeciwnik pokazał, ze potrafi grać w piłkę i tym bardziej to spotkanie było wartościowe. Martwić może jedynie kontuzja, jakiej doznał Fernando, gdyż prawdopodobnie wykluczy go ona na pewien czas z treningów. Mam jednak nadzieje, ze wróci do nas jak najszybciej i będzie wzmocnieniem. Przed spotkaniem powiedziałem zawodnikom, ze w zasadzie mam już określonych grupę, z która chciałbym pracować, zostało może 3-4 miejsca i będę chciał dobrać takich, którzy będą odpowiadali nie tylko pod względem sportowym ale i charakterologiczno-mentalnym."

Promuj p