Juniorzy po dwóch sparingach

• autor: par020391, 2015-01-29 10:02

Zespół juniorów rozegrał w ostatnim czasie dwa mecze kontrolne. Pierwszy z nich odbył się w sobotę 24.01 we Wrocławiu. Rywalem był GKS Kobierzyce (JM). Drugi mecz rozegrany został wczoraj (środa) na obozie w Nowej Rudzie. Przeciwnikiem Polonii był zespół juniorów młodszych FC Academy. Szczegóły w rozwinięciu.

Zawodnicy pozostali we Wrocławiu podjęli w zeszłą sobotę juniorów młodszych z Kobierzyc. Mecz odbywał się na Sztabowej. Niestety w szeregach Polonii widać było braki kadrowe i po przyzwoitej pierwszej połowie trener Chmiel zmuszony był zagrać w "dziewiątkę" (kontuzja Krzysztofa Stasika i konieczność oszczędzenia Daniela Kejdrowskiego na mecz seniorów). Tym samym spotkanie zakończyło się wysokim wynikiem 2-5 dla przyjezdnych.

Polonia Wrocław - GKS Kobierzyce 2-5 (2-2)

bramki strzelali - Korsak, Chądzyński

Polonia wystąpiła w składzie - Wiewiórka, Stasik (30' ktz), Korsak, Ziemblicki, Figiela, Bielaszka, Seredyniecki, testowany, Kejdrowski (do 60'), Chądzyński, Kwiatkowski Trener: Adam Chmiel

Drugi mecz kontrolny rozegrali zawodnicy przebywający na obozie w Nowej Rudzie. Rywalem był zespół juniorów młodszych FC Academy. Polonia miała do dyspozycji jedynie 10 graczy z naszego klubu. Gościnnie wystąpił także zawodnik z zaprzyjaźnionego zespołu LDJ oraz ze względu na kontuzję Daniela Czarnieckiego jeden zawodnik FC Adademy ("testowani").

Pierwsza połowa przebiegała zdecydowanie pod dyktando FC Academy, jednak nasi zawodnicy potrafili wiele razy wyprowadzić składne akcje. Niestety brakowało strzałów, których dużo mieli nasi rywale. W drugiej połowie bramka Polonii była wprost bombardowana, ale dobrze spisywał się Łukasz Opałka, a dwa razy uratowała go kolejno poprzeczka i słupek. Polonia ograniczała się do gry z kontry, a okazje na zdobyciie bramki miał m. in. Adrian Matysiak. Ta sztuka niestety mu się nie udała. Szczęście dopisało za to naszym rywalom, którzy strzelili decydującego gola po zamieszaniu poprzedzonym rzutem rożnym.

Polonia Wrocław - FC Academy 0-1 (0-0)

Polonia wystąpiła w składzie - Opałka, Lis, Stykała, Czarniecki (60' ktz), Parczyk, Cyrkiel, Tyński, Noworol, Matysiak, Całka oraz dwóch zawodników testowanych Trener: Przemysław Parus

W najbliższą sobotę na Sztabowej we Wrocławiu nasi juniorzy połączą siły i podejmą o godzinie 17:00 zespół juniorów starszych Polonii Środa Śląska.