Falko lepsze .

• autor: mondragon, 2015-02-01 05:30

Dzis na Sztabowej rozegraliśmy sparing z zespołem z wyższej ligi. Rywal, w szeregach którego jest wielu doświadczonych zawodnikow, pamiętających grę w wyższych ligach. Z naszej strony kilku dostało dziś wolne (ze względu na jutrzejsza potyczkę z Czarnymi Otmuchow). Brakowało wiec Koreckiego, Grabskiego, Szymczaka, Dziubczynskiego, Kuryły, Ogórka a kilku innych (Moniuszko, Chodorowski, Pasek) zagrało w niepełnym wymiarze. Była wiec mozliwosc sprawdzenia sie zawodnikow, ktorzy chcą stanowić o sile i jakości naszego zespołu w tej rundzie. Przez pierwsze 10 minut broniliśmy sie dosc umiejętnie, nie pozwalając rywalom na stworzenie groźnych sytuacji, ale następne 10, to był popis skuteczności piłkarzy Falko, ktorzy zdobyli bramki, kolejno w 11, 14 i 19 minucie. Po takim ciosie, troche odważniej ruszyliśmy do przodu. Dobre sytuacje do zdobycia gola miał Targoni i Krzyszton, ale zabrakło precyzji. To jednak przeciwnicy prowadzili grę i raz po raz zagrażali naszej bramce. Do końca pierwszej połowy bramki jednak nie padły. Po zmianie stron, w naszych szeregach na boisku pojawili sie: Chodorowski, Moniuszko i Chmiel. Od początku nasi zawodnicy zagrali bardziej zdecydowanie i stworzyli sobie kilka sytuacji. W 54 minucie akcja Moniuszki z Chmielem, ktory dokładnie podaje do Paska a ten pakuje piłkę do siatki. Za chwile Pasek ma idealna sytuacje, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Falko. Potem testowany zawodnik ładnie minął zwodem dwóch obrońców i strzelił z 16 metrow minimalnie obok słupka. W 71 minucie prosta strata w obronie i pada czwarty gol. Trzy minuty pózniej, kolejne nieporozumienie i napastnik Falko wygrywa pojedynek sam na sam z Nawłoka. Potem jeszcze aktywny Krzyszton próbuje zagrozić bramce rywali, ale bez skutku bramkowego. Do końca wynik sie nie zmienił i dostaliśmy lekcje piłki nożnej.

Sklad Polonii: Nawłoka, Michułka, Stasiak, testowany, Alex, Pasek, Welc, testowany, Kejdrowski, Targoni, Krzyszton oraz Moniuszko, Chodorowski, Chmiel

Jacek Opałka - trener Poloni Wroclaw:
"Dziekuje za pożyteczny sprawdzian. Widać, ze zespol Falko to dobrze poukładany mechanizm z piłkarzami rozumiejącymi futbol. Kultura gry była zdecydowanie po stronie rywali. Tym niemniej, dla mnie to cenny materiał, gdyż kilku zawodnikow mogło sie zaprezentować i przekonać czego od nich oczekuje. Jak wypadli ? To juz zostawię pomeczowej ocenie. Jutro gramy kolejny sparing, rownież z bardzo wymagającym rywalem, przedstawicielem IV ligi opolskiej. To etap intensywnej pracy, ale taka właśnie zaplanowałem".