W MECZU PRZYJAŹNI POLONIŚCI MINIMALNIE LEPSI

• autor: mondragon, 2015-02-02 09:07

W niedzielę w Siechnicach, nasz zespół zmierzył się Czarnymi Otmuchów (IV liga opolska). Przy pięknej, słonecznej pogodzie obie jedenastki rozpoczęły grę o godz. 14.00. Od początku wyraźną ochotę do gry przejawiała nasza drużyna. Już w 6 minucie bardzo dobrą sytuację miał Szymczak, ale jego strzał z 15 metrów minął bramkę. Cztery minuty później, akcja Szymczaka z testowanym zawodnikiem na lewej stronie, dokładne dośrodkowanie tego ostatniego w pole karne, a tam Korecki kieruje głową piłkę do siatki i mamy 1-0. Kilka minut później Korecki, po ładnej akcji zespołu, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, ale nie trafił w bramkę. Zespół Czarnych również próbował zagrozić naszej bramce, ale czujni byli zarówno obrońcy kierowani przez Moniuszkę i Michułkę, jak i Nawłoka w bramce. W 22 minucie nastąpiło jednak nieporozumienie w obronie, co bezlitośnie wykorzystali zawodnicy Otmuchowa i było 1-1. Do końca pierwszej połowy gra toczyła się najczęściej między szesnastkami, ale mogła się podobać. Goście 2-3 krotnie zmusili do interwencji Nawłokę, natomiast z naszej strony krew rywalom psuli Kuryło, Grabski i Korecki. Po zmianie stron, już w pierwszej minucie Korecki dośrodkował w pole karne a tam Szymczak wykazał się największym sprytem i strzelił drugą bramkę. W 54 minucie Dziubczyński odbiera piłkę na środku pola, podaje w tempo do Kuryły, a ten po indywidualnej akcji podwyższa wynik na 3-1. Goscie, troche zaskoczeni, zaczęli stwarzać groźniejsze sytuacje. Po jednej z nich piłkę z linii bramkowej wybił Malec, ratując nas przed strata gola. W odpowiedzi bardzo dobra sytuacje, po podaniu Krzysztonia miał Targoni, ale strzelił z 14 metrow mocno ale ponad bramka. Potem Krzyszton stworzył sobie świetna sytuacje, ale uderzył z 12 metrow wprost w bramkarza. Następnie z dystansu groznie strzelali Chodorowski i Grabski, ale bez skutku bramkowego. W 85 minucie, po przechwycie piłki w naszej strefie obronnej i wyprowadzeniu składnej akcji, pada bramka dla gości z Otmuchowa i jest 3-2. Nasz zespol zdołał jeszcze odpowiedziec dwukrotnie. Najpierw Szymczak huknął z ok 22 metrów w poprzeczkę, a w ostatniej minucie aktywny Krzyszton idealnym podaniem obsłużył Chodorowskiego, który uderzył mocno, ale w środek bramki i golkiper Czarnych, nie dał się pokonać. Zbyszkowi Kowalskiemu serce wytrzymało ale łezki poleciały kiedy zobaczył w drużynie Czarnych syna swojego przyjaciela z boiska Rafała Kląg, chłop nam się trochę rozkleił ale trzymał fason.

Bramki:
1-0 10 min Korecki
1-1 22 min
2-1 46 min Szymczak
3-1 54 min Kurylo
3-2 85 min

Skład Polonii: Nawłoka, Moniuszko, Michułka, Stasiak, Kuryło, Grabski, Chodorowski, Dziubczyński, Pasek, Szymczak,Malec, Korecki, Targoni, Kejdrowski, Lipiński, Krzysztoń, Parus, testowany

Jacek Opałka - trener Poloni:
"Tak, jak sie spodziewałem, drużyna Czarnych to wymagający, mądrze grający zespol i jestem zadowolony, ze mogliśmy sie z takim zmierzyć. Sam mecz pokazał, ze idziemy w dobrym kierunku, choc w dalszym ciagu mamy sporo przestojów i dosc niefrasobliwych zagrań. To jednak efekt rownież tego, na co pozwala rywal a dziś Czarni potrafili nas nie tylko do tego zmusić, ale i wykorzystać nasze błądy. Tym niemniej uważam, ze rozegraliśmy całkiem przyzwoite zawody. Staraliśmy sie dłużej utrzymać przy piłce, cierpliwie konstruować akcje ofensywne a w defensywie grać z duża konsekwencja i odpowiedzialnością, mimo ze moi zawodnicy moga i powinni zacząć odczuwać pewne, zaplanowane zmęczenie. Cieszyć może również fakt, ze zdobyliśmy trzy bramki, po ładnych akcjach, przeprowadzonych w niezłym tempie".