W Brzegu wygrana.

• autor: mondragon, 2015-02-23 14:03
W sobotę w Brzegu, nasz zespół zmierzył się w sparingu z przedstawicielem opolskiej kl. A. Początek spotkania to dość umiejętna gra wrocławian, którzy utrzymywali się przy piłce i starali się cierpliwie budować akcje. Już w 7 minucie właśnie po takiej akcji, z lewej strony dośrodkowuje Grzesiek Korecki a głową z ok 6 metrów piłkę do siatki pakuje Bartosz Krzysztoń. W odpowiedzi rywale, przeprowadzili kontrę po której mogli doprowadzić do wyrównania, ale ofiarna interwencja Krzyśka Ogórka, zapobiegła utracie gola. W kolejnych minutach piłkarze Pogoni dwukrotnie zagrozili polonistom z rzutów rożnych, ale obie główki minęły bramkę Przemka Parusa. W 25 minucie Bartosz Krzysztoń pokazał się ponownie, wykorzystując podanie Sebastiana Stasiaka podwyższa rezultat na 2-0. Tuż po rozpoczęciu od środka, piłkę przejmuje Darek Grabski, uruchamia Patryka Paska, ten Bartosza Krzysztonia, który kompletuje klasycznego hattricka, pokonując bramkarza po raz trzeci. Rywale, chyba trochę podłamani oddali pole i przez dłuższy czas nasz zespół zdominował wydarzenia na boisku. Bramki jednak nie padły, bo doskonałych sytuacji nie wykorzystali Grzesiek Korecki, Kamil Dziubczyński i testowany zawodnik.
Po zmianie stron, ekipa Pogoni ruszyła do przodu i w 54 minucie zdobyła bramkę. Po jej stracie nasi zawodnicy, znowu zaczęli grać bardziej konsekwentnie i skutecznie tonowali zapędy rywali. W środku pola rządzili Darek Grabski z Patrykiem Paskiem a trójka obrońców (Sebastian Stasiak, Krzysiek Ogórek i Kamil Malec) grała bardzo pewnie. W 62 minucie minucie indywidualną akcją popisał się, wprowadzony w drugiej połowie zawodnik testowany, wyłożył piłkę Grześkowi Koreckiemu, a ten dopełnił formalności i zrobiło się 1-4. Pięć minut później Patryk Pasek idealnie podaje do Grześka Koreckiego, który fantastycznie przyjmuje piłkę, mija bramkarza i trafia do pustej bramki, notując swojego drugiego gola. Korek chyba pozazdrościł Bartoszowi Krzysztoniowi, bo po kolejnych dwóch minutach, miał również na koncie klasycznego hattricka, po podaniu Kamila Dziubczyńskiego, czym ustalił wynik na 1-6. Do końca meczu oba zespoły miały jeszcze okazje na zdobycie goli, ale albo skutecznie interweniował nasz bramkarz, albo, po naszej stronie, wyjątkowo łagodny dla rywali był, bardzo aktywny Kamil Dziubczyński.

Bramki:
0-1 Krzysztoń (7 min)
0-2 Krzysztoń (25 min)
0-3 Krzysztoń (26 min)
1-3 Pogoń 54 min
1-4 Korecki (62 min)
1-5 Korecki (67 min)
1-6 Korecki (69 min)

Skład Polonii: Parus, Ogórek, Malec, Stasiak, Szymczak, Pasek, Grabski, Targoni, Dziubczyński, Krzysztoń, Korecki, testowani zawodnicy

Jacek Opałka - trener Polonii Wrocław:
"W dzisiejszym sparingu, ze względu na brak kilku zawodników, postanowiłem zmienić ustawienie i zmodyfikować założenia. Przez 90 minut mieliśmy grać trójką obrońców oraz dwoma nominalnymi napastnikami. Nie była to zupełna nowość, ponieważ w rundzie jesiennej, rozgrywaliśmy już mecze, w których w pewnych fragmentach, staraliśmy się grać właśnie w ten sposób. Muszę przyznać, ze jestem zadowolony z jakości realizacji zadań taktycznych a odzwierciedleniem tego, jest na pewno wynik. Oczywiście, popełnialiśmy rownież błędy, zdarzały się mało trafne decyzje, ale wzajemna asekuracja była na przyzwoitym poziomie i w wielu przypadkach potrafiliśmy skutecznie zareagować i niedopuścić do zagrożenia własnej bramki. Martwią mnie tylko urazy dwóch zawodników, które wykluczają ich na pewien czas z treningów ".