Szóstka na początek rundy.

• autor: mondragon, 2015-03-23 15:49

Żórawina sprowadziła nas na ziemię wynikiem 6-1 falstart wiosenny za nami.

Porażka w telegraficznym skrócie:
11 minuta: w sytuacji sam na sam napastnik gospodarzy zdobywa pierwszą bramkę
13 minuta: zmarnowana 100% sytuacja Żurawiny
24 minuta: rzut różny gospodarzy i po główce piłka ląduje między Rybusem a bliższym słupkiem 2-0
25 minuta: rzut wolny i niepilnowany na 5 metrze zawodnik gospodarzy pakuje głową piłkę do siatki 3-0
37 minuta: dośrodkowanie gospodarzy z prawej strony i... 4-0
38 minuta: tym razem dośrodkowanie z lewej strony, brak krycia w polu karnym i 5-0 dla gospodarzy - NOKAUT !
42 minuta: pierwszy celny strzał Polonii, Korecki głową, ale zbyt lekko i bramkarz łapie piłkę
49 minuta: Pasek strzela z ok 20 metrów, broni golkiper Żórawiny
51 minuta: dokładne dośrodkowanie z rzutu wolnego i jest już 6-0
59 minuta: 100% sytuacja Krzysztonia zmarnowana
69 minuta: strzał Paska z 20 metrów tuż obok słupka
73 minuta: kontratak gospodarzy zatrzymany na Bednarku
77 minuta: kolejny atak gospodarzy, ale tym razem dobrze reagują obrońcy Polonii
80 minuta: Korecki z ok 18 metrów strzela obok bramki
82 minuta: z dystansu również tuż obok strzela Kuryło
83 minuta: rzut wolny Pasek-Grabski ale bramkarz gospodarzy pewnie broni
85 minuta: rzut wolny Paska a Krzysztoń strzela honorowego gola

Skład Polonii: Bednarek, Rybus (46 min Stasiak), Moniuszko (57 min Krzysztoń), Michułka, Kuryło, Grabski, Chodorowski, Pasek, Longher (65 min Szymczak), Kejdrowski (56 min Malec), Korecki

Jacek Opałka - trener Polonii:
"Cóż można powiedzieć po takim meczu ? Dostaliśmy nie kubeł a cysternę zimnej wody na głowy. Gospodarze pokazali nam co to znaczy determinacja, dyscyplina taktyczna i skuteczny futbol. Widać efekty pracy trenera. Ten zespół powinien grać w wyższej lidze, czego mu życzę. Jeśli chodzi o nas, to przyznam, że trudno to racjonalnie wyjaśnić, ale nie poznawałem swoich podopiecznych. Przedmeczowe założenia, jak się okazało w praktyce, zostały w szatni. Nie do pomyślenia jest sytuacja, w której tracimy dwie bramki w ciągu dwóch minut i to dwukrotnie, w jednym meczu. Wiem jednak, że mój zespół nie jest tak słaby, jakby na to wskazywał dzisiejszy wynik. Teraz przed nami prawdziwa próba, nie umiejętności, ale charakterów".