statystyki szczegółowe

Aktualności

Zasłużone zwycięstwo

• autor: mondragon, 2015-03-30 08:46

Mocno przetrzebiona kadra naszego zespołu ale skoncentrowana i waleczna jakiej dawno nie widzieliśmy zasłużenie odniosła zwycięstwo nad drużyną Kolektywu Radwanice. Nasza drużyna prowadziła grę i tylko nie skuteczność uchroniła przeciwników od tak niskiej straty bramek. Liczy się wynik i punkty porażka w Żórawinie zmobilizowała nas do lepszej gry.

KKS Polonia Wrocław - Kolektyw Radwanice 3-1(2-1)

bramki zdobyli: Korecki x2,Pasek (Karny)

Opis w rozwinięciu:

POLONIA WROCŁAW - KOLEKTYW RADWANICE 3-1 (2-1)
24 min 1-0 Korecki
39 min 1-1
43 min 2-0 Pasek (rzut karny)
59 min 3-0 Korecki

Na Stadionie na Niskich Lakach, zmierzyły się drużyny zajmujące aktualnie 4 i 5 miejsce w tabeli. Wyższa lokatę zajmowali goście z Radwanic. Ubiegłotygodniowa inauguracja rundy wiosennej była rożna dla obu ekip. Kolektyw po zwycięstwie z Domaniowem, przyjechał do Wrocławia z postanowieniem dopisania kolejnych 3 punktów, Poloniści zaś, po otrzymanej lekcji w Żórawinie, chcieli pokazać, ze potrafią grać zdecydowanie lepiej. Już w 2 minucie Krzysztoń podał do Malca, ten oddał strzał, ale bramkarz gości obronił. Cztery minuty później Korecki podał do Krzysztonia ten uderzył z kąta ale ponownie bramkarz był lepszy. W 12 minucie, po wrzucie z autu, goście zagrozili bramce Polonii, ale strzał był niecelny. Dwie minuty później Krzysztoń próbował lobować bramkarza Radwanic z ok 40 metrów, ale golkiper zdążył z interwencją. Chwilę później rzut wolny Kolektywu i Parus wybija piłkę na róg, po którym, w zamieszaniu, piłkę z linii bramkowej wybija Krzysztoń. W 24 minucie Grabski doskonale podaje do Koreckiego, a ten pewnie trafia i jest 1-0. Kilka minut później wydawało się, że musi paść drugi gol. Po rzucie rożnym, Kuryło posyła potężną bombę z ok 7 metrów, ale piłka leci tuż nad poprzeczką. Trzy minuty później groźną kontrą odpowiedzieli goście, ale bez skutku bramkowego. W 39 minucie, sprytnie rozegrany rzut wolny Radwanic, dośrodkowanie w pole karne, tam zawodnik gości dokłada nogę i mamy remis. W 43 minucie, bardzo dobra indywidualna akcja Krzysztonia, podanie do Koreckiego, ten zwodzi obrońcę w polu karnym i...zostaje trafiony w nogi. Rzut karny na bramkę zamienia Pasek. Po zmianie stron pierwsi zaatakowali goście, ale uderzenie z dystansu było niecelne. W 59 minucie doskonałe podanie Paska do Dziubczyńskiego, ten do Koreckiego, który trafia do siatki, podwyższając wynik na 3-1. Od tego momentu zarysowuje się jeszcze bardziej widoczna przewaga naszego zespołu. W 62 minucie, po składnej akcji, Grabski mógł się wpisać na listę strzelców, ale bramkarz gości zdołał uratować swoją drużynę. W 67 minucie, po podaniu Paska, sam na sam z golkiperem Radwanic stanął Malec i... nie mógł uwierzyć, że przestrzelił. Trzy minuty później Korecki mocno strzela tuż z poza pola karnego, ale bramkarz odbija piłkę na róg. W 74 minucie Grabski dośrodkowuje do Dziubczyńskiego, ten uderza z woleja, ale... nad bramką. Minutę później Grabski próbował zaskoczyć bramkarza gości strzałem z połowy boiska, ale uderzenie było odrobinę za lekkie. W 80 minucie, strzałem z rzutu wolnego odpowiadają goście, ale Parus pewnie broni. Trzy minuty później, Pasek podaje do Dziubczyńskiego, a ten staje oko w oko z golkiperem Radwanic i... przegrywa ten pojedynek. W 86 minucie Rybus szarżuje lewą stroną, oddaje strzał, ale obrońca gości w ostatniej chwili ofiarnie blokuje. Jeszcze dwie minuty przed końcem meczu Targoni mógł podwyższyć wynik, ale jego strzał z ok 16 metrów był niecelny.

Skład Polonii: Parus, Michułka, Kuryło, Stasiak (46 min Rybus), Dziubczyński, Malec, Kejdrowski (82 min Targoni), Pasek, Grabski, Korecki, Krzysztoń
Rezerwa: Nawłoka, Targoni, Rybus

Jacek Opałka - trener Polonii
"Dziś mogliśmy zobaczyć fragmenty naprawdę przyzwoitego futbolu. Goście, to drużyna, która chciała grać w piłkę i pokazała to w trakcie spotkania. Moi podopieczni z kolei bardzo chcieli udowodnić, że wynik z przed tygodnia nie oddaje ich możliwości, że to był tzw. wypadek przy pracy. Muszę przyznać, ze mimo braków kadrowych, wynikających z rożnych powodów, dziś ten wąski skład pokazał, że potrafi myśleć o jednym celu, że potrafi się wspierać i walczyć jeden za drugiego. Cieszy zwycięstwo, ale nie mniej fakt, że zafunkcjonowały elementy nad którymi pracujemy. Zmieniliśmy ustawienie wyjściowe zespołu i chłopcy bardzo poprawnie realizowali swoje zadania, co miało odzwierciedlenie, zarówno w dość stabilnej postawie w defensywie, jak i zdecydowanie większej sile w ofensywie. Zakładam, że ten mecz będzie punktem odniesienia dla kolejnych spotkań".