10-2017

JUNIORZY W LIDZE OKRĘGOWEJ!!!!!!!!!!!!!!!

• autor: par020391, 2015-07-24 17:43

SZCZEGÓŁY W ROZWINIĘCIU:

W dniu 24.07.2015 Dolnośląski Związek Piłki Nożnej opublikował grupy okręgowe oraz terenowe juniorów na sezon 2015/16 i Polonia Wrocław znalazła się w... LIDZE OKRĘGOWEJ JUNIORÓW STARSZYCH. Oznacza to tyle, że drugie miejsce, które juniorzy starsi zajęli na koniec zeszłorocznych rozgrywek pozwoliło awansować klasę wyżej.

Ostatni raz juniorzy występowali w "okręgówce" w sezonie 2006/7. Ich spadek był początkiem końca szkolenia młodzieży w Polonii. Kilka lat temu Na Niskich Łąkach rozpoczęto odbudowę grup młodzieżowych, do której bezpośrednio przyczynili się Panowie Tomasz Malec, Zbigniew Kowalski, Jan Mazur, Piotr Turbański oraz oczywiście trenerzy prowadzący grupy. Dziś z radością możemy stwierdzić, że ich inicjatywa przyniosła pozytywny efekt.

Cały klub cieszy się z sukcesu młodych piłkarzy. Możliwość grania  juniorów w wyższej klasie rozgrywkowej z pewnością przysłuży się do ich rozwoju piłkarskiego.

W rywalizacji sportowej przez cały sezon 2014/15 lub jego części uczestniczyli:

Bednarek Kamil, Bielaszka Rafał, Całka Kacper, Chabrewicz Piotr, Chądzyński Daniel, Cholewiński Tomasz, Cyrkiel Mateusz, Czarniecki Daniel, Czerwiński Mikołaj, Dżoń Przemysław, Gniewek Wojciech, Gręda Adam, Hałas Patryk, Kejdrowski Daniel, Korsak Erwin, Kwiatkowski Marcin, Lipiński Dawid, Lis Wojciech, Matysiak Adrian, Opałka Łukasz, Parczyk Paweł, Seredyniecki Piotr, Skibiński Arkadiusz, Stasik Krzysztof, Stykała Paweł, Szymański Aleksander, Tyński Filip, Wiewiórka Maksymilian, Wyszomierski Konrad, Ziemblicki Jakub, Zięba Jakub oraz zawodnicy juniorów młodszych jako zaplecze starszej grupy.

Trenerami przygotowującymi ww. zawodników do gry w juniorach starszych w klubie "Polonia" Wrocław byli m.in. Piotr Turbański, Mariusz Ruciński, Przemysław Parus oraz Adam Chmiel. Kierownikiem zespołu był i pozostanie Michał Andrejków. Nie można zapomnieć także o Przemysławie Chirowskim, pełniącym także funkcję kierowniczą.

WSZYSTKIM zaangażowanym w szkolenie młodzieży naszego klubu za ten pierwszy sukces najstarszej grupy SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

W nowym sezonie trenerem zespołu juniorów starszych, stanowiącym bezpośrednie zaplecze seniorów pozostanie Przemysław Parus.

Ten awans dedykujemy szczególnie jednej osobie. Piotrowi Wałęsie, człowiekowi legendzie, który jest w klubie od 1952 roku. Piotruś - "Płakałem jak się rozpadały grupy młodzieżowe Polonii" - teraz płacz ze szczęścia kiedy się odbudowują i dają nam radość.