Polonia na treningu Śląska

• autor: par020391, 2015-09-17 08:23

SZCZEGÓŁY W ROZWINIĘCIU

nowa-galeria-6253712.jpg nowa-galeria-6253713.jpg nowa-galeria-6253714.jpg

W dniu dzisiejszym zespół juniorów starszych wraz z młodszymi kolegami z klubu został dodatkowo nagrodzony za awans do Ligi Okręgowej. Dzięki wspólnej inicjatywie Polonii Wrocław, Śląska Wrocław, Klubu Kibiców Niepełnosprawnych oraz "Kibice Razem Śląsk Wrocław", możliwej głównie dzięki Pani Joannie Gawlik, nasi młodzi zawodnicy mieli okazję przeżyć niecodzienny trening Śląska na Stadionie przy ul. Oporowskiej.

Najpierw obserwowali zajęcia piłkarzy z Ekstraklasy, a następnie zostali zaproszeni przez trenera Tadeusza Pawłowskiego na płytę boiska. Tam do ich dyspozycji byli wszyscy zawodnicy WKSu i cały sztab szkoleniowy, lecz najbardziej pożądanymi okazali się trener bramkarzy Tomasz Hryńczuk oraz zawodnicy Paweł Zieliński, Kamil Biliński i Mariusz Pawelec. To im młodzi poloniści zadawali najwięcej pytań, a najszerszej wypowiedzi o codziennym postępowaniu sportowca i drodze do sukcesu oraz Mistrzostwa Polski udzielił właśnie ten ostatni.

Po dialogu z zawodnikami, krótkiej lekcji psychologii sportu udzieliła Pani Ewa Moroch - psycholog sportowy Śląska. Na sam koniec o swojej historii i przełamywaniu różnych barier życiowych opowiedział prezes Stowarzyszenia Klubu Kibiców Niepełnosprawnych - Paweł Parus.

Z pewnością dzisiejszy dzień zapadnie na długo w pamięci naszych zawodników, którzy być może kiedyś zasilą także szeregi Śląska Wrocław lub innego klubu z Ekstraklasy. Na pewno będzie to dla nich dobra lekcja motywacji nie tylko na tle sportowym, ale także w kontekście życia codziennego.

Za organizację całego spotkania, wszystkim wyżej wymienionym podmiotom, jako klub KKS Polonia Wrocław SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

fot. Jakub Nowakowski

OSOBNA RELACJA Z DZISIEJSZEGO SPOTKANIA ZNAJDUJE SIĘ na http://slaskwroclaw.kibice-razem.pl/