statystyki szczegółowe

Aktualności

Ciężki nokaut.

• autor: mondragon, 2016-09-05 10:28

Po zwycięstwie w Bystrzycy, w bojowym nastawieniu podchodziliśmy do konfrontacji z jednym z faworytów do awansu, drużyną GKS Mirków/Długołęka.
Początek spotkanie nie zapowiadał nadchodzącej katastrofy, to my mieliśmy częściej piłkę, przeprowadzaliśmy kolejne ataki które przyniosły efekt już w 15 minucie – po znakomitym dośrodkowaniu Patryka Hłobaża, akcję wykończył przepięknym szczupakiem (!) jego imiennik Patryk Pasek. Po tym golu mieliśmy apetyt na więcej, kolejne sytuacje bramkowe mieli Makowski, Korecki (słupek) oraz dwukrotnie Piórkowski – raz faulujący bramkarza, raz myląc się niewiele podczas próby lobowania bramkarza. W międzyczasie Mirków zaczął się również odgryzać i jeszcze przed przerwą na uzupełnienie płynów goście wyrównali, po zamieszaniu w polu karnym i dobitce mieliśmy 1-1. Później coś zaczęło się psuć, przyjezdni raz po raz atakowali skrzydłami, a także posyłali prostopadłe piłki za linę obrony, co skończyło się kolejnymi bramkami i do przerwy schodzili z prowadzeniem 4-1. Katastrofa!
Ponieważ każda porażka to zero punktów, od początku drugiej połowy ruszyliśmy ostro do walki i ataku i już po 10 minutach byliśmy na minusie o tylko jedną bramkę – do siatki trafiali Piórkowski oraz Podhorski, który zdobył swoją pierwszą bramkę w nowych barwach, trafiając do siatki głową. Kiedy wydawało się, że jest jeszcze szansa na korzystny rezultat, przyjezdni grając mądrze i konsekwentnie wyprowadzali kolejne kontrataki, po których padły kolejne dwie bramki, jakże podobne do tych z pierwszej połowy. Jedna to rajd skrzydłem i gol po dośrodkowaniu, druga prostopadłe podanie i sytuacja sam na sam z bramkarzem.
Czego zabrakło nam do zwycięstwa? Nie ma co szukać wielkich słów, wystarczy napisać, ze wszystkiego… Za tydzień wyjazd do Minkowic Oławkich, gdzie będzie okazja do rewanżu za wiosenną porażkę 1-2.

POLONIA – GKS MIRKÓW/DŁUGOŁĘKA 3:6(1:4)

POLONIA: Ogórek – Stawiński, Michułka(K.), Litwa(Madej) – Hłobaż(Chworostiany), Grabski(Jamkowy), Podhorski, Pasek, Piórkowski – Makowski (Czarniecki), Korecki
GOLE: Pasek, Piórkowski, Podhorski
Ż.K.: Madej...