statystyki szczegółowe

Aktualności

KOREK WYSTRZELIŁ A HURAGAN LETNIM PODMUCHEM.

• autor: mondragon, 2016-09-12 07:50

Na drugi wyjazdowy mecz w tym sezonie udaliśmy się w upalne, sobotnie przedpołudnie do Minkowic Oławskich. Nasza ostatnia wizyta u tego rywala to zero punktów po wiosennej porażce 1-2. Nie ulegało więc wątpliwości, że jedynym naszym celem jest rewanż i 3 punkty.
Początek spotkania był bardzo spokojny, gospodarze próbowali głównie prostopadłych piłek, jednak zdecydowana większość padała łupem naszego bramkarza lub była przecinana przez obrońców. My nie chcieliśmy być gorsi, po małym zamieszaniu najlepiej zachował się Korecki i pewnie pokonał bramkarza gospodarzy. Kilka minut później, po minięciu przeciwnika, na strzał z dystansu zdecydował się Jamkowy – uderzenie było mocne, precyzyjne i…obronione prze bramkarza. Tego dnia jednak „Korek” był tam gdzie być powinien, również w tej sytuacji, gdy pewnie dobił strzał Bartka. 2-0! A wszystkim zapewne w głowie brzmiały słowa Prezesa sprzed meczu „Ich bramkarz gra w siatkówkę – po każdym naszym strzale trzeba iść do tego faceta!”. Podobno tuż po meczu Prezes udał się do kolektury i postawił sporą kwotę w LOTTO…Cóż, ponoć trzeba kuć żelazo póki gorące…
Najważniejszy celem przed drugą częścią spotkania było zabranie ze sobą z szatni koncentracji, tak by nie czuć się zwycięzcą jeszcze przed końcem meczu. Rywale oczywiście dążyli do zwycięstwa, nacisnęli mocniej i atakowali raz za razem. Nie były to jednak jakieś strasznie groźne ataki, największe szanse mieli po stałych fragmentach, kiedy to w ciągu dwóch minut , dwukrotnie dobrymi interwencjami popisał się Ogórek. Niedługo potem doskonały cross Dominika Litwy, fantastyczne przyjęcie klatką piersiową Koreckiego, minięcie bramkarza i klasyczny hat-trick Grzesia. 3-0! Kilka minut później gospodarzą udało się to na co długo czekali – prostopadła piłka zakończyła się minięciem bramkarza i golem. Na nasze szczęście nie pozwoliliśmy Huraganowi na złapanie wiatru w żagle, bo dosłownie kilka chwili później kolejny przerzut Domina, błędy w defensywie i znakomicie odnalazł się Makowski, który minął bramkarza i ustalił wynik meczu na 4-1 dla Polonii! W końcówce spotkania była szansa na bramkę numer 5, ale Korecki nie połasił się na kolejnego gola i w sytuacji sam na sam z bramkarzem, chciał być koleżeński – podał piłkę Czarnieckiemu, ten jednak nie wykorzystał sytuacji i został zablokowany przez obrońcę.
3 punkty nasze – to jest najważniejsze. Pozytywów było jednak więcej – graliśmy mądrze, wyglądaliśmy naprawdę jak zespół. Chodzą słuchy, że niemały wpływ na to miało kilka rzeczy… Pierwsza z nich to piątkowa, bardzo udana integracja we Wrocławskich klubach, druga to tajemnicze „żele mocy”. Za te inicjatywy wielkie brawa dla Patryka Paska i po raz kolejny Tomasza Malca. Łubudubu, łubudubu, niech na nam żyję… 

HURAGAN MINKOWICE OŁAWSKIE – KKS POLONIA WROCŁAW 1:4(0:2)

Ogórek – Litwa, Michułka(K.), Korsak(Stawiński) – Madej, Grabski, Jamkowy(Czarniecki), Pasek, Piórkowski – Korecki, Makowski(Kuryło)

GOLE: Korecki 3, Makowski

Ż.K.: Grabski