Podsumowanie rundy.

• autor: mondragon, 2016-11-23 15:19

Runda jesienna dobiegła końca, czas więc na kilka słów podsumowania.

Patrząc w tabele i na wyniki ciśnie się na usta słowo "porażka". 12 miejsce w tabeli, więcej porażek niż zwycięstw, ujemny bilans bramkowy. Nie wygląda to najlepiej, liczby są bezwzględne, a za porażki nie obwiniamy sędziów, boisk czy pogody. trzeba sobie jednak jasno powiedzieć - to była runda pod znakiem wielkiego PECHA! Wiele spotkań mogłoby potoczyć się zdecydowanie inaczej, gdyby w danej sytuacji po naszym strzale piłka zamiast w słupek trafiła do siatki czy gdyby bramkarz nie wychodził niepotrzebnie z bramki. Tego typu sytuacje były często punktem zwrotnym w meczu i później...nie było już co zbierać. Jeszcze dobitniej ten PECH objawiał się w liczbie kontuzji w trakcie całej rundy, a nawet jeszcze przed nią, bo np. Kamil Malec doznał kontuzji w jednym z ostatnich sparingów i nie zagrał w żadnym ze spotkań ligowych. Podhorski, Madej, Longher, Jamkowy, Chorostwiany, Hłobacz, Wiśńiewski...Można by tak wymieniać długo, to tylko niektórzy z zawodników którzy wypadali z powodu urazów, a przeważnie nie było to wypadnięcie na jeden mecz, tylko na kilka, a przecież kadra z gumy nie jest...

Nie ma jednak tego złego, co na dobre by (w przyszłości) nie wyszło. W trakcie całej jesieni trener dawał coraz więcej szans młodym zawodnikom, wychowanką Polonii. Ci odwdzięczali się obiecującą grą, dając jasny sygnał, że już teraz są gotowi do pomocy seniorom, a w przyszłości to na nich opierać się będzie ten zespół. Przed nami zimowy okres przygotowawczy, pierwszy pod okiem Mariusza Perzyny. Trener zapowiada pracowitą zimę, będzie miał okazję by spokojnie pracować i przygotować zespół do wiosny i już od jej początku ruszyć do walki o ligowe punkty. Mając wsparcie Prezesa oraz wszelkich innych osób związanych z Polonią, wraz z zawodnikami zrobią wszystko, by tabela w czerwcu wyglądała zdecydowanie inaczej. Bez zbędnych deklaracji i wielkich słów - walka o zwycięsto w każdym kolejnym spotkaniu i zakończenie sezonu 2016/2017 w dobrym stylu. TAK BĘDZIE!